Top 10 freeware

Prezentujemy dwudziestu kolejnych kandydat w do listy top freeware - anglo- i polskojęzycznych.

Prezentujemy dwudziestu kolejnych kandydat w do listy top freeware - anglo- i polskojęzycznych.

Top 10 freeware notowanie 16

Top 10 freeware notowanie 16

Coraz powszechniejszym zjawiskiem w kategorii upowszechnianego przez Internet oprogramowania jest opatrywanie aplikacji powłokami językowymi, co umożliwiają nowoczesne języki programowania - jeśli tylko autor nie zapomni, że jego dzieło może zainteresować szerszą publiczność. Dzięki temu, że rozszerzenia językowe są zazwyczaj zwykłymi plikami tekstowymi, przetłumaczenie interfejsu programu nie powinno sprawiać większych problemów, pod warunkiem wszakże, że tłumacz ma jakieś pojęcie o danej kategorii oprogramowania i niezbędną wiedzę językową. Trzeba też pamiętać, że tłumacz podpisuje swoisty cyrograf - jego działalność nie powinna się kończyć na jednej wersji programu, lecz objąć opieką i następne.

W tej chwili rekordy w tłumaczeniu programów, zarówno darmowych, jak i płatnych, bije chyba spółka translatorska Piotr Murawski i Rafał Lampe. Polecamy ich wręcz modelowo zorganizowaną witrynę pod adresem http://www.lomsel.com.pl , z całą kolekcją tłumaczeń.

Top 10 freeware PL notowanie 12

Top 10 freeware PL notowanie 12

Jeśli jesteś autorem dobrego, bezpłatnego oprogramowania - skontaktuj się z redakcją PC Worlda, a twoja aplikacja może zostać rozpowszechniona na całą Polskę. O umieszczeniu nowej aplikacji w poczekalni decyduje jej przydatność, jakość wykonania i łatwość obsługi. Oczywiście, program musi być klasy freeware, co oznacza, że autor aplikacji zgadza się na jej bezpłatne rozpowszechnianie i używanie na dowolnej liczbie komputerów. Jeśli program opuści pierwszą dziesiątkę, może tam powrócić dopiero po ukazaniu się jego nowej wersji.

Aby zagłosować na najlepszy, twoim zdaniem, program, wypełnij ankietę, którą znajdziesz na krążku CD dołączonym do tego wydania PC Worlda, a także na stronie http://www.pcworld.com.pl . Wypełnioną ankietę wyślij pod adresem pcwk@idg.com.pl - weźmiesz udział w losowaniu nagród. Szczegółowe zasady głosowania znajdziesz w ramce "Zagłosuj i wygraj".

Speed Typing 1.4

Speed  Typing 1.4

Speed Typing 1.4

Speed Typing współpracuje z edytorami tekstów. W programie można gromadzić gotowe wstawki, także wielowierszowe, i opatrywać je skrótami. Gdy program jest aktywny (rezyduje w zasobniku systemowym), wpisanie skrótu powoduje wklejenie zdefiniowanej w bazie wstawki. Przykładowo, po wpisaniu "ppp" program automatycznie może zamienić taki skrót na "Panie Pośle prześwietny", zaś "zwsz" na "z wyrazami szacunku". Bazę można uzupełniać, wpisując wstawki ręcznie lub kopiując je do schowka z gotowych tekstów. Możliwy jest też import i eksport bazy danych, a więc wymiana z innymi użytkownikami.

Informacje http://www.colorpilot.com

Plik speed. exe

eLibrary 2.01

eLibrary  2.01

eLibrary 2.01

Od wielu lat rozwijany jest w Internecie Projekt Gutenberg, którego cel to udostępnienie jak najszerszej publiczności światowej klasyki literackiej. Dzieła te są przekształcane na postać elektroniczną (formaty TXT i PDF) i umieszczane na serwerze - jest ich już około 6 tysięcy. eLibrary pozwala wyświetlić listę tytułów i pobrać dowolne z nich, umieszczane po ściągnięciu w panelu MyLibrary. Program zawiera podręczny czytnik książek, ale możliwe jest też wczytanie ich do innego edytora. Istnieje również funkcja eksportu do postaci HTML. Książki są dostępne w wersji anglojęzycznej.

Informacje http://home.cfl.rr.com/ln3gs/elib.html

Plik elib.exe

ShellSearch 2.0

ShellSearch  2.0

ShellSearch 2.0

W trakcie pracy w Windows system rejestruje mnóstwo różnego rodzaju informacji dotyczących dokumentów, skrótów internetowych, skrótów do programów, przeglądanych stron, zakładek w przeglądarce, cache'u przeglądarki itd. ShellSearch pozwala odnaleźć nawet te najgłębiej ukryte i najbardziej zawikłane informacje. Wystarczy podać szukany wyraz w polu wyszukiwania, zaznaczyć zakres przeszukiwania i po chwili uzyskać pełną listę plików. Dodatkowo można uzupełnić listę zasobów o katalogi, dodając ich listę w oknie Alternate Folders. Znalezione pliki czy skróty można uruchamiać z poziomu ShellSearch, klikając dwukrotnie konkretną pozycję. W opcjach można też uwzględnić wielkość liter w ciągach znaków.

Informacje http://www.harmonyhollow.net

Plik shllsrch.exe


Zobacz również