Undercover 3 namierzy skradzionego MacBooka

Firma Orbicule opublikowała trzecią wersję programu Undercover. W przypadku kradzieży notebooka ze znakiem jabłka, aplikacja może sfotografować złodzieja, a także z dużą precyzją zlokalizować położenie sprzętu.

Dzięki oprogramowaniu firmy Orbicule, posiadacze laptopów firmy Apple mają większe szanse na odzyskanie sprzętu w przypadku jego kradzieży. Każdy użytkownik Undercover 3 otrzymuje numer identyfikacyjny notebooka, który należy podać producentowi aplikacji po utracie sprzętu. Jeśli złodziej podłączy laptopa do sieci za pomocą Wi-Fi firma Orbicule określi jego położenie z dokładnością od 10 do 20 metrów, dzięki technologii pozycjonowania Skyhook Wireless.

Gdy skradziony MacBook zostanie podłączony do Internetu, oprogramowanie Undercover uruchomi kamerę internetową w celu wykonania zdjęć jego aktualnego użytkownika. Zapisze także zrzuty ekranowe, które wraz ze zdjęciami zostaną przesłane na serwery firmy Orbicule.

Zobacz również:

Undercover symuluje ponadto awarię komputera, aby wymusić na złodzieju zgłoszenie się do serwisu. Gdy symulujący usterkę MacBook zostanie podłączony do Internetu w innym miejscu, wyświetli informację o tym, że sprzęt pochodzi z kradzieży. Firma Orbicule przewidziała nagrody dla każdego uczciwego "znalazcy". W przypadku, gdy skradziony notebook z zainstalowanym programem Undercover 3 nie zostanie odzyskany producent zobowiązuje się do zwrócenia kosztów licencji aplikacji.

Undercover w wersji 3 wymaga do działania systemu Mac OS X 10.4 lub nowszego. Program działa zarówno na Makach z PowerPC, jak i na wyposażonych w procesory Intela. Więcej informacji o programie można uzyskać na stronie producenta.

Zobacz również