Uwaga nie czytać!!! Seks w Internecie

Drogi Czytelniku. Oddajemy w Twoje ręce pierwsze w Polsce czasopismo, które jest próbą podsumowania, zebrania w jednym miejscu informacji na temat występowania, popularności oraz innych niuansów seksu w zupełnie nowych mediach XX wieku (Internet, gry i tytuły multimedialne na dyskach CD-ROM).

Drogi Czytelniku. Oddajemy w Twoje ręce pierwsze w Polsce czasopismo, które jest próbą podsumowania, zebrania w jednym miejscu informacji na temat występowania, popularności oraz innych niuansów seksu w zupełnie nowych mediach XX wieku (Internet, gry i tytuły multimedialne na dyskach CD-ROM).

Wchodząc na tak "śliski" temat, podjęliśmy się zadania trudnego i niebezpiecznego. Naszym celem jest - przede wszystkim - rozwianie krążących w naszym kraju mitów podsycanych plotkami, rozpowszechnianymi przez nie doinformowane osoby. Tworząc ten erotyczny przewodnik po nowych przestrzeniach, pragnęliśmy skierować go do osób inteligentnych, dla których najważniejsze jest dostarczenie rzetelnych, obiektywnych informacji, oraz przedstawić ten drażliwy problem z kilku punktów widzenia. Oczywiste jest, że część Czytelników może poczuć się zaszokowana niektórymi tematami i po między innymi dlatego je poruszamy. Naszą misją jest bowiem, obok przekazywania ?gołych faktów", ostrzec Czytelników przed odmiennymi, nie znanymi wcześniej zagrożeniami, jakie niosą ze sobą nowe technologie.

Bezpośrednią przyczyną powstania tego numeru CYBERA jest prawdziwa inwazja rozpowszechniania seksu na nowych nośnikach. Po podboju prasy - podstawowego medium początku XX wieku - zdominowaniu części stacji telewizyjnych, pojawieniu się w olbrzymich ilościach na kasetach wideo - erotyka znalazła też swoje miejsce w najnowszej zabawce społeczeństwa cywilizowanego przełomu tysiąclecia. Seks dotarł wreszcie do komputera.

Pomysł wydania specjalnego, erotycznego wydania CYBERA powstał również dlatego, iż wśród dziesiątek ankiet, listów tradycyjnych oraz przesyłanych pocztą elektroniczną, otrzymywanych przez naszą redakcję, w co trzecim z nich Czytelnicy prosili o "...trochę więcej erotyki". Także ciągłe monitorowanie naszej strony WWW http://www.cyber.com.pl oraz analiza zainteresowań odwiedzających ją gości dowiodły, iż najpopularniejszym działem jest Web Guide i jego część poświęconą linkom z gatunku ?miłość i seks". Niestety, potwierdza to ogólnie przyjęty pogląd, że Internet służy przede wszystkim do dystrybucji materiałów o charakterze erotycznym.

Ja również kilka lat temu miałem podobne spostrzeżenia podczas zwiedzania największych w USA targów komputerowych przeznaczonych dla użytkowników komputerów PC - Comdex. Okazało się wówczas, że po stoiskach gigantów rynku software'owego firm, takich jak Microsoft, IBM, Lotus, najbardziej oblężone były witryny Penthouse'a i innych pokrewnych czasopism publikujących własne materiały zdjęciowe na CD-ROM-ach. Niedawno, wraz z rozwojem nowego, globalnego medium wymiany danych - Internetu - erotyka szybko wkroczyła w kolejny nurt cyfrowej wymiany informacji. Okazało się, że ponadnarodowość Internetu, jak też możliwość przekazywania tekstu, obrazu ruchomego i nieruchomego, dźwięku, animacji stała się czynnikiem powodującym bujny rozwój erotyki także w cyberprzestrzeni. Jednak owa ponadnarodowość oraz absolutny brak cenzury i kontroli, jaki leży u podstaw globalnej pajęczyny, stały się głównym argumentem w ustach ?stróżów moralności". Według wielu, przesadnie pruderyjnych osób - Internet jest siedliskiem zła, demoralizującym dzieci i młodzież. Jedynym i najważniejszym kontrargumentem jest fakt, iż w Internecie, w przeciwieństwie do np. telewizji, aby dotrzeć do zasobów seksualnych, trzeba ich samodzielnie poszukać. Tak więc znalezienie czegoś ?ostrzejszego" może być okupione godzinami częstokroć bezowocnego buszowania w sieci.

W specjalnym wydaniu CYBER EXTRA prezentujemy zatem szeroki wybór tematów związanych z Internetem i nowymi mediami. Staraliśmy się dostarczyć wiele ciekawych materiałów zarówno dla osób interesujących się przede wszystkim seksem, jak i liczących, że w naszym magazynie znajdą ciekawe i godne polecenia adresy delikatnych i "ostrzejszych" erotycznych stron WWW. To dla nich także przygotowaliśmy testy oprogramowania (sucker), umożliwiającego szybkie zrzucanie dużej ilości grafiki z Usentu. Czytelnikom o odmiennych poglądach polecamy popularne, także i w sieci World Wide Web, strony o edukacji seksualnej oraz antykoncepcji. W czasopiśmie poruszyliśmy problemy związane z prawodawstwem w cyberprzestrzeni, rodzaje i metody zabezpieczeń przed dostępem nieletnich do zasobów erotycznych. Dużą część numeru przeznaczyliśmy dla osób o odmiennych orientacjach seksualnych, którzy stanowią aktywną część użytkowników Internetu. Oprócz tego - jak zawsze - poruszyliśmy wiele pokrewnych zagadnień.

Zapraszamy zatem na następne strony oraz zachęcamy do samodzielnego buszowania w Pajęczynie erotyki.


Zobacz również