Windows 10: wkrótce dostępna będzie obsługa SMS-ów z poziomu komputera

Gabe Aul potwierdził, że przyszła kompilacja Windows 10 zaoferuje insiderom możliwość skorzystania z funkcji wysyłania/odbierania z poziomu komputera SMS-ów przychodzących na smartfon.

Messaging to zaprezentowana jeszcze przed premierą Windows 10 aplikacja pozwalająca użytkownikom m.in. na wysyłanie i odbieranie z poziomu komputera wiadomości SMS. Niestety do tej pory nie pojawiła się ona w "dziesiątce", co wkrótce jednak, jak deklaruje oficjalnie Microsoft, powinno się zmienić.

"Wkrótce udostępnimy możliwość zapoznania się z funkcją "Messaging everywhere" w Windows 10 pozwalającą na wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych z telefonu bezpośrednio na PC z Windows 10. Zobaczysz opcję dla tej funkcji w aplikacji Messaging na PC. W przypadku mobilnej wersji Messaging będziesz musiał przeprowadzić aktualizację." - zapowiedział na blogu uczestnikom programu Windows Insider Gabe Aul.

Zobacz również:

Dla kogo dostępna będzie nowa funkcja?

Nowa funkcja będzie dostępna dla użytkowników posiadających smartfon pracujący pod kontrolą Windows 10 Mobile. Miejmy nadzieję, że Microsoft z czasem pozwoli także za pośrednictwem asystenta Cortana przesyłać wiadomości osobom korzystającym z innych mobilnych platform.

Kiedy?

Niestety dokładnie tego nie wiemy. Wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, że nowa funkcja zostanie udostępniona użytkownikom Windows 10 wraz z aktualizacją Anniversary Update (Redstone), która powinna trafić na ich komputery w lipcu.


Zobacz również