Wymarzony Dom 3.0

Wymarzony Dom 3.0 służy do projektowania budynków i wirtualnego urządzania wnętrz, ułatwiając dobór i zakup mebli.

Wymarzony Dom 3.0 służy do projektowania budynków i wirtualnego urządzania wnętrz, ułatwiając dobór i zakup mebli.

Program może być wykorzystany do tworzenia budynków od podstaw lub tylko do umeblowania pomieszczeń. Zawiera bazę ponad 3000 różnych obiektów wystroju wnętrza: mebli, dywanów, glazury, terakoty, itd. Część to produkty dostępne na rynku. Dzięki temu przed zakupem można się przekonać, jak faktycznie będą wyglądały umeblowane wnętrza, także w różnym oświetleniu, w zależności od pory dnia i roku oraz źródła światła (naturalne i sztuczne). Trójwymiarowe modele można dowolnie obracać oraz rozciągać.

Wymarzony Dom 3.0 umożliwia zapoznanie się z gotowymi projektami budynków. Warto przy tym zauważyć, że w formacie obsługiwanym przez program swoje propozycje udostępniają zawodowi architekci wnętrz, można je również znaleźć w różnych katalogach z projektami domów jednorodzinnych. Zaletą programu jest też możliwość eksportu gotowego projektu do programu Wymarzony Ogród 3D.

Stawianie ścian

Wymarzony Dom 3.0 jest prosty w obsłudze. Aplikacja ma dwa podstawowe tryby, w których pracuje się intuicyjnie. W trybie konstrukcji powstają ściany, podłoga, dach oraz wyznaczana jest działka, z kolei tryb projektowania służy do rozmieszczania mebli w gotowych pomieszczeniach. Odnalezienie odpowiedniego obiektu w bazie liczącej ponad 3000 pozycji też nie nastręcza trudności. Jednak przygotowanie gotowego projektu jest dość czasochłonne, ponieważ dla każdego obiektu trzeba określić wiele parametrów, np. dla ścian grubość, kolor oraz rodzaj okładziny (tapeta, farba, glazura).

Nie najlepiej spisuje się funkcja Obchód mieszkania. Poruszanie się za jej pomocą po trójwymiarowych pomieszczeniach wymaga sporo wprawy. Aż prosi się, żeby zapożyczyć sposób sterowania z pierwszej lepszej gry FPP.

Informacje INTERsoft Sp. z o.o., tel. (42) 6891111

http://www.intersoft.pl

Cena 148 zł


Zobacz również