Xerox WorkCentre C2424

Małżeństwo dobrej, stałoatramentowej drukarki i marnego, ale szybkiego skanera pasuje do specyfiki urządzenia biurowego.

Małżeństwo dobrej, stałoatramentowej drukarki i marnego, ale szybkiego skanera pasuje do specyfiki urządzenia biurowego.

Wyposażenie urządzenia w twardy dysk (40 GB) nadaje mu cechy kombajnu przeznaczonego do obsługi większego grona użytkowników. Pasuje do tego dominacja interfejsu sieciowego i bogate oprogramowanie do zarządzania. Taki profil jest dobrze znany i akceptowany w wypadku drukarek. Gorzej ze skanowaniem.

Bez biegania

Przyzwyczajeni do skanowania we współpracy z komputerem będą nieprzyjemnie rozczarowani, stojąc przed urządzeniem sieciowym. Jest ono przystosowane do sterowania ze swojego pulpitu. Skan może być zapisany na twardym dysku kombajnu lub wysłany do jednego z komputerów sieci. Interfejsy TWAIN i WIA służą tylko do pobrania gotowego skanu do edytora. Z powodu braku dobrego podglądu nie ma mowy o świadomym retuszowaniu. Do ustawiania jest tylko rozdzielczość, skorzystanie z dupleksu, automatycznego przycinania i wyboru jednej z czterech (zdjęcie, grafika, ilustrowane czasopismo i tekst) cech oryginału. Co najmniej pierwsze z nich jest na wyrost - w teście okazało się, że skaner nie dysponuje wystarczającą dynamiką do pracy z fotografiami. Więcej ustawień jest do kopiowania, ale większości nie da się sprawdzić bez wydrukowania. To mało ekonomiczny sposób.

Wolno i wyraźnie

Podobnie jak w atramentówkach, tempo i jakość druku dość ściśle zależą od ustawienia parametrów sterownika. W skrajnych pozycjach ta sama strona może się drukować sześć sekund albo siedem razy dłużej. Zbyt szybko drukowane litery są postrzępione, pogorszenie jakości z tego powodu dotyczy też trudniejszych tematów. Odczuwalny jest brak rozdzielczości, czasami do oddania rysunku linii, innym razem do bardziej skomplikowanych kolorów. Odcienie ludzkiej skóry czy nieba są poza możliwościami urządzenia.

Informacje Xerox, tel. (22) 8787800, http://www.xerox.pl

Cena 11333 zł

Benchmarki

Druk tekstu (str./min) 17,1

Druk mieszany (str./min) 9,5

Druk wysokiej jakości (str./min) 1,2

Jakość druku 6,1

Skanowanie w 300 dpi (str./min) 3,6

Jakość skanowania 2,5


Zobacz również