iiyama ProLite E380S-S3X

Monitor E380S zdobył u nas cztery nagrody w teście zbiorczym. Nowy model z końcówką S3X jest jeszcze lepszy.

Monitor E380S zdobył u nas cztery nagrody w teście zbiorczym. Nowy model z końcówką S3X jest jeszcze lepszy.

Na początku roku w przeprowadzonym przez nas porównawczym teście 15-calowych paneli LCD, iiyama ProLite E380S zdobyła wszystkie laury. Choć dystrybutor nadal oferuje ten model, jednocześnie wprowadzono do sprzedaży jego nowszą wersję, wyposażoną w ulepszoną matrycę LCD o krótszym czasie dostępu (14 ms). Minimalnie płynniej od poprzednika wyświetla obraz, co będą miało znaczenie dla graczy oraz osób oglądających na monitorze filmy. Jeśli już o prezentowaniu filmów mowa, to iiyama dobrze się do tego nadaje, bo jasność panelu (w ustawieniu PCT, oferującym najwyższą jasność) wynosi aż 380 cd/m2. To sporo i w codziennej pracy z tekstem lepiej sprawdzą się tryby słabszego podświetlenia matrycy, ale lepiej dostosowane do pracy biurowej. Podczas wyświetlania grafiki wysoka jasność zaowocuje jednak lepszą wyrazistością obrazu i dokładniejszym wyeksponowaniem detali.

Duży kontrast

Nie bez znaczenia dla uzyskania bardzo dobrego jakościowo obrazu jest wysoki współczynnik kontrastu, wynoszący 450:1. Iiyama nie wyświetla, co prawda, bardzo głębokiej czerni, ale robi to lepiej od produktów konkurencyjnych.

Stylistycznie jest ascetyczny w formie, wyróżnia się bardzo wąskimi ramkami wokół panelu, co po pierwsze, zmniejsza jego gabaryty, a po drugie, pozwala na stosowanie go w konfiguracjach wielomonitorowych. Niestety, w udoskonalonej wersji pozostano przy pojedynczym gnieździe analogowym VGA.

Informacje iiyama, tel. 0800449262

http://www.iiyama.pl

Cena 1597 zł


Zobacz również