Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci - przegląd aplikacji do połączeń VPN

VPN to skrót od Virtual Private Network. Dzięki temu rozwiązaniu można ominąć blokady, które niektórzy dostawcy treści nakładają na daną lokalizację, ukryć swoje IP, a także zwiększyć bezpieczeństwo. W naszej bazie softu znajdują się aplikacje, za pomocą których możesz skorzystać z tego rozwiązania.

TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear to wygodna w obsłudze aplikacja, która pozwala użytkownikowi na łączenie się z siecią przez VPN (Virtual Private Network). Oprócz ominięcia blokad regionalnych, poprzez połączenie w ten sposób ciężko namierzyć użytkownika, dzięki czemu jego prywatność jest lepiej chroniona. TunnelBear udostępniany jest za darmo, jednak z limitem 500 MB transferu danych na miesiąc. Można zdecydować się na więcej, jednak wymaga to uiszczenia stosownej opłaty.

Betternet

Betternet

Betternet

Betternet to łatwa w obsłudze, darmowa aplikacja, dzięki której możliwe jest bezpieczne przeglądanie sieci. Po zainstalowaniu programu należy wybrać dowolny kraj i wybrać przycisk połączenia. Ponieważ strony w sieci odwiedzane będą niejako "okrężnie", czas ich wczytywania może być minimalnie wolniejszy niż zazwyczaj. Betternet sprawia, że użytkownik ma fałszywe IP, co znacznie zwiększa jego prywatność.

Zobacz również:

Hotspot Shield

Hotspot Shield

Hotspot Shield

Hotspot Shield dzięki szyfrowanemu połączeniu sprawia, że użytkownik może swobodnie korzystać z poczty lub wpisywać hasła bez ryzyka "podsłuchania" w jakikolwiek sposób. Posiada także możliwość ukrycia prawdziwego adresu IP. Aplikacja dostępna jest z poziomu paska menu. Uwaga - podczas instalacji chce dodać elementy innych producentów, jednak można tego uniknąć, odznaczając je podczas procesu.

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN to darmowy program, który szyfruje połączenie i ukrywa prawdziwe IP. Prywatność jest w nim postawiona na pierwszym miejscu, a więc podczas korzystania z aplikacji ruch będzie przechodził przez tunel z szyfrowaniem wysokiej klasy - stosowanej do celów wojskowych. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, a jej używanie jest darmowe. Instalacja i konfiguracja są wykonywane automatycznie, w ciągu kilku minut – łącznie z utworzeniem całkowicie anonimowego konta użytkownika. Potem wystarczy już tylko kliknąć, aby uruchomić wybraną usługę.

Private Tunnel

PrivateTunnel

PrivateTunnel

PrivateTunnel to aplikacja, pozwalająca na łączenie się z siecią przez VPN. Jest to serwis, którego używanie nie pociąga za sobą żadnych miesięcznych opłat, jednak jest się ograniczonym do jedynie 100MB transferu danych, lecz można wykupić pakiet 50GB, 100GB i 500GB.Co ważne – nie ma ograniczeń czasowych, w obrębie których zakupiona ilość danych musi zostać wykorzystany. PrivateTunnel pozwala wybrać serwer z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Holandii lub Szwajcarii. Wprawdzie w porównaniu do innych serwisów zasięg jest nieco ograniczony, w praktyce jednak wielu użytkowników z Polski może znaleźć coś dla siebie, w jakimkolwiek celu nie używaliby serwisu. Szybkość transmisji danych wynosi około 10Mb/s.


Zobacz również