Jak założyć i prowadzić fan page na Facebooku?

Facebook to potężne narzędzie komunikacji, które może posłużyć zarówno osobom prywatnym, jak i celebrytom oraz firmom. Fan page to doskonały sposób na wypromowanie marki lub osoby. Jak założyć taką stronę? To proste, a w tym krótki poradniku wyjaśniamy krok po kroku, jak stworzyć stronę na FB.

Jak założyć fanpage - krok po kroku

Aby założenie fan page było możliwe, należy posiadać tam konto na osobę fizyczną - jest to niezbędny wymóg. Po zalogowaniu się należy wejść w ustawienia (znajdujące się po prawej stronie) i wybrać w nich opcję Utwórz stronę.

Opcja tworzenia strony

Opcja tworzenia strony

Kolejny krok to wybranie profilu strony. Fan page może być umieszczony w jednej z sześciu kategorii, które widnieją na poniższym zrzucie ekranu. Oczywiście oficjalna strona konkretnej marki czy strona firmowa powinna zostać założona przez osobę do tego celu upoważnioną, w przeciwnym przypadku może skończyć się to jej zablokowaniem na wniosek prawowitych właścicieli danej nazwy. W przypadku stron fanowskich polecane jest, aby skontaktować się z nimi w celu uzyskania zgody. Gdy taka zostanie udzielona, wówczas można śmiało ją zakładać.

Kategoria strony na FB

Kategoria strony na FB

Teraz kolej na wybranie podkategorii. Każda z sześciu głównych kategorii posiada kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt rozwinięć. Należy dopasować najbardziej odpowiednią do tworzonego profilu oraz wpisać nazwę. W kategorii "Lokalna firma lub miejsce" powinien pojawić się także adres fizyczny.

Wybieranie podkategorii

Wybieranie podkategorii


Zobacz również