Jak zrobić stronę internetową - darmowe strony internetowe

Przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiesz się jak zrobić stronę internetową bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

AKTUALIZACJA

Tworząc własną stronę pamiętaj, że również jesteś narażony na ataki ze strony złośliwego kodu tym samym zagrażając jednocześnie internautom. Do infekcji dochodzi najczęściej poprzez ataki ze strony automatycznego oprogramowania, którego zadaniem jest wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach. Możliwe jest też jednak, że atak zostanie przeprowadzony na urządzeniu, z którego realizowany jest dostęp do strony czego skutkiem będzie wykradzeniem hasła do FTP lub panelu administracyjnego konta. Warto więc pamiętać, aby nie były one zbyt łatwe do odgadnięcia.

Jeżeli zauważysz, że na Twojej stronie dzieją się podejrzane działania poproś administratora serwera (gdy to możliwe) o wykonanie skanowania Twojego konta i dostarczenie raportu, z którego dowiesz się, które pliki są zainfekowane i co należy zaktualizować (aplikacje, wtyczki). Jeżeli to niemożliwe możesz sięgnąć po Sucuri w formie skanera online i wtyczki (warto wykorzystać obie formy tego narzędzia). Co robić w przypadku utraty hasła? Przeskanować swoje urządzenia i usunąć ewentualne wykryte złośliwe oprogramowanie. Następny krok to zmiana wszystkich haseł na nowe (do usług na serwerze, do baz danych aplikacji, do panelu administracyjnego).

__________________________

Jak zrobić stronę internetową? Do tego darmową stronę internetową? W internecie znajdziesz wiele serwisów, które oferują taką możliwość i które nie będą od ciebie wymagały znajomości PHP czy HTML-a oddając do twojej dyspozycji automatyczny kreator i możliwość wprowadzania różnych zmian przy wykorzystaniu różnych narzędzi i dodatków (np. tematy graficzne). Pamiętaj, że strony stworzone przy wykorzystaniu tych serwisów różnią się funkcjonalnością oraz wyglądem. To zaś oznacza, że powinieneś poszukać oferty, która w tym zakresie przypadnie ci najbardziej do gustu. Dla przykładu wybrałem jedną z nich (mój wybór padł na uCoz), na bazie której pokażę ci krok po kroku, co zrobić, abyś mógł pochwalić własną stroną internetową.

Jak zrobić stronę internetową - darmowa strona internetowa

Na początek warto wyraźnie jeszcze raz zaznaczyć, że mamy do czynienia z ofertą darmową. Darmowa oznacza oczywiście, że należy się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Poniżej zrzut ekranu, który dokładnie obrazuje różnicę pomiędzy ofertą darmową a płatną serwisu uCoz:

Jak zrobić stronę internetową - darmowe strony internetowe

Jak zrobić stronę internetową - darmowe strony internetowe

Z regulaminu usługi dowiadujemy się też, że "Usługa uID jest dostępna wyłącznie do użytku osobistego i niekomercyjnego. Zabrania się korzystania z usługi dla celów komercjalizacji, umieszczania przez Użytkowników reklam, dokonywania oszustw, piramid finansowych, jak również wszelkich form zachęcania do udziału w nich czy innego rodzaju wspierania takich działań."


Zobacz również