Najlepsze dyski zewnętrzne - luty 2012

Testujemy najlepsze dyski zewnętrzne do różnych zastosowań. Modele wykorzystujące 3,5 calowe nośniki idealnie przydadzą się do domowej archiwizacji danych. Mniejsze 2,5 calowe dyski zewnętrzne świetnie nadają się do współpracy z laptopem. Zobacz nasz ranking!

Testując dyski zewnętrze zauważyliśmy, że bardzo rzadko producenci dokładnie podają model nośnika zastosowanego w danym urządzeniu, ograniczając się do sprecyzowania jego pojemności. Co istotne, z większości tego typu konstrukcji niełatwo wyciągnąć dysk, a oprogramowanie go nie rozpoznaje. Nie znając zaś parametrów zainstalowanego napędu, nie da się sprawdzić wydajności całego urządzenia.

Dyski zewnętrzne wykorzystujące 3,5 calowe nośniki powinny zawierać najszybsze twarde dyski, obracające się w tempie 7200 obr./min, a większość dysków 2,5-calowych powinna pracować z prędkością 5400 obr./min. W praktyce podział nie jest tak jednoznaczny, bo producenci często dodają do większych modeli wolne dyski 3,5-calowe, o prędkości 5400 obr./min, a urządzenia mniejsze mogą obracać się z prędkości mniejszą od 5400 obr./min.


Zobacz również
Przetestuj szybkość swojego łącza w komputerze i smartfonie
Prawidłowa konfiguracja BIOS - jak to zrobić?