Najlepsze tanie laptopy 2011

Przedstawiamy zestawienie najlepszych tanich laptopów 2011 roku. Budżetowe konstrukcje zazwyczaj nie zachwycają wykonaniem i osiągami, jednak dla większości użytkowników stanowić będą świetną alternatywę dla droższych konstrukcji.

Laptopy tak staniały że w większości przypadków nie opłaca się kupować drogich modeli. Już w cenie do 2000-2500 zł można otrzymać dobrze wykonane laptopy o sporych możliwościach. Wiele tanich modeli wyglądem w żaden sposób nie odbiega od swoich droższych odpowiedników. Mają identyczne lub bardzo podobne obudowy, a różnice tkwią najczęściej w wydajności podzespołów.

Decydując się na tani laptop, masz do wyboru starsze konstrukcje, często sprzedawane w hipermarketach po promocyjnej cenie lub nowsze, ale z tzw. ekonomicznymi podzespołami. My preferujemy to drugie rozwiązanie, ponieważ nowsze platformy z reguły mają większe możliwości i - co najistotniejsze - zużywają zdecydowanie mniej energii. Ma to znaczenie, bo zarówno stare, jak i nowe laptopy pracują na identycznych bateriach (najczęściej akumulatorach Li-ion). Tani laptop starszej generacji z procesorem Core 2 Duo T6600 może mocno zdziwić krótkim czasie pracy na baterii, chociaż ma on taki sam współczynnik TDP -35 W - jak najnowsze jednostki Intel Core i3. Wyjaśnienie jest proste: nowsze procesory Intela mają układ graficzny i kontroler pamięci wbudowane w procesor i całkowite zapotrzebowanie na energię tych podzespołów wynosi 35 W. Natomiast w wypadku starszego Intel Core 2 Duo T6600 sam procesor pobiera 35 W, a do tego dochodzi zapotrzebowanie na energię kontrolera pamięci zintegrowanego z płytą główną oraz układu graficznego, czyli kolejne kilkanaście watów.

Prawie każdy testowany przez nas tani laptop wyposażonych jest w co najmniej trzy gniazda USB 2.0, gniazdo HDMI, VGA, czytnik kart pamięci i bezprzewodowe interfejsy Wi-Fi czy Bluetooth. Który tani laptop jest najlepszy? Zapraszamy do rankingu. Pod zdjęciem każdego urządzenia znajduje się odnośnik do pełnej recenzji oraz specyfikacji.


Zobacz również
Laptopy z serii Explore PRO to wiosenna nowość od Kruger&Matz
Galaxy S9 zostanie "zawinięty w ekran"