Odtwarzacze Blu-ray - test. Czy warto je kupić?

Czy dzisiaj warto jeszcze kupić odtwarzacz płyt Blu-ray? W czasach telewizorów smart i wszechobecnego strumieniowego przesyłania plików w sieci odtwarzacze krążków optycznych wydają się wielu osobom urządzeniami z innej epoki. Pomimo to nadal są osoby, które cenią sobie wysoką jakość obrazu z płyt Blu-ray, łatwość obsługi, możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej oraz brak wymogu posiadania dostępu do internetu i właśnie tym użytkownikom dedykujemy nasz test.

Panasonic DMP-BDT700

Panasonic DMP-BDT700

Jak przystało na najdroższy odtwarzacz w naszym teście, Panasonic DMP-BDT700 budzi respekt już samym wyglądem. Solidna obudowa z profilowanymi boczkami, eleganckie, masywne nóżki oraz minimalistyczny front robią bardzo dobre wrażenie. Także pilot jest wyjątkowy – duży, wygodny, dobrze zaprojektowany oraz, jako jedyny w naszym teście, wyposażony w podświetlane klawisze.

Topowy odtwarzacz Panasonica to jednakże przede wszystkim procesor o bardzo dużej mocy obliczeniowej niezbędnej do usuwania przeplotu i przeskalowywania w czasie rzeczywistym sygnałów z niemal wszystkich źródeł: od płyt DVD, poprzez... czytaj więcej »

Zalety:

  • rewelacyjna obróbka chrominancji, przeskalowywanie obrazu

Wady:

  • wysoka cena, mała liczba formatów plików z USB

Philips BDP7750

Philips BDP7750

Z nieznanych nam bliżej przyczyn odtwarzacze Blu-ray marki Philips są trudniej dostępne w krajowych sklepach, a przecież ta znana firma ma w swojej ofercie szeroką gamę modeli, od bardzo przystępnych aż po najbardziej zaawansowane. Testowany BDP7750 plasuje się zaraz poniżej wielokrotnie nagradzanego flagowca BDP9700 z serii Fidelio, przez co tym bardziej chcieliśmy go przetestować.

Obudowa odtwarzacza ma przekrój rozciągniętego trapezu, pochyloną ściankę przednią oraz zgrabnie zakrzywioną dolną krawędź, co pachnie stylistyczną awangardą (do której zresztą Philips zawsze aspirował). Jednakże Philips BDP7750 to... czytaj więcej »

Zalety:

  • wysokiej klasy usuwanie przeplotu, możliwości multimedialne

Wady:

  • nieergonomiczny pilot

Sony BDP-S7200

Sony BDP-S7200

Firma Sony zawsze miała mocną pozycję na rynku odtwarzaczy, czego dowodem jest choćby nasz redakcyjny BDP-S790, który dzielnie dotrzymuje kroku najnowszym modelom, a przecież właśnie wychodzi ze sprzedaży po dwóch latach obecności na rynku.

W roku 2014 odtwarzacze firmy Sony, choć kompetentnie zaprojektowane od strony technicznej, wzbudzały mieszane odczucia odbiorców ze względu na swą stylistykę (wypukła górna ścianka uniemożliwiająca umieszczenie na niej innego... czytaj więcej »

Zalety:

  • znakomita obróbka sygnału, świetne możliwości konfiguracyjne

Wady:

  • skaluje do 4K tylko materiały 1080/24p

Pioneer BDP-170

Pioneer BDP-170

Jeżeli jest coś takiego jak dobra stara szkoła budowy urządzeń RTV, to odtwarzacz BDP-170 Pioneera mógłby być jej przykładem.

Solidna, pokryta matowym lakierem metalowa obudowa z zaokrąglonymi krawędziami, przejrzysta ścianka przednia wykonana z dobrej jakości tworzywa sztucznego, centralnie umieszczona szuflada i wyświetlacz to cechy tego modelu. Zamiast... czytaj więcej »

Zalety:

  • bardzo dobra jakość obrazu, największa liczba formatów obsługiwanych plików wideo

Wady:

  • przestarzały interfejs i menu, niezadowalająca obsługa zabrudzonych płyt

Zobacz również
Przetestuj szybkość swojego łącza w komputerze i smartfonie
Prawidłowa konfiguracja BIOS - jak to zrobić?