Ranking ładowarek do telefonu 2017 | 9 najlepszych ładowarek USB

Jaka jest najlepsza ładowarka USB do telefonu? Którą ładowarkę biurkową kupić, aby optymalnie obsłużyła wiele urządzeń naraz? Oto nasz przegląd polecanych modeli w roku 2017.

Ładowarka USB - którą wybrać?

Jeśli masz tablet lub smartfon, konieczność posiadania ładowarki jest bezdyskusyjna, ale którą z licznych ofert, jakie można znaleźć w sprzedaży, wybrać? Należy pamiętać, że ładowarki biurkowe nie są urządzeniami, które mają efektownie wyglądać. Ich zadaniem jest dostarczanie energii do baterii sprzętu przenośnego i to właśnie szybkość oraz wygoda tej operacji są kluczowymi czynnikami przy zakupie.

Podczas wybierania ładowarki stacjonarnej istotna jest również ilość portów, jakie oferuje dany model. Niektóre mają nawet dziesięć wejść, jednak przeciętny użytkownik nie będzie w stanie używać wszystkich jednocześnie, dlatego też spokojnie wystarczy mu model z maksymalnie pięcioma. Wiele ładowarek wyposażonych zostało w inteligentną technologię, która sprawia, że automatycznie rozpoznają podpięte urządzenie i automatycznie dostarczają mu niezbędnej ilości mocy. Inne oferują opcję szybkiego ładowania.

Najlepsze ładowarki USB 2017

1. Tronsmart Titan

Cena: ok. 120 PLN (Amazon)

Tronsmart Titan

Tronsmart Titan

Tronsmart Titan to ładowarka wyposażona w pięć portów z funkcją szybkiego ładowania. Waży 292 gramy, a jej wymiary to 160 x 81 x 28 mm - niemal dwa razy większe niż standardowych ładowarek biurkowych, które znajdują się w tym rankingu. Jednak Titan został zaprojektowany do tego, aby leżeć większość czasu w jednym miejscu, a w takiej sytuacji w niczym to nie przeszkadza. Funkcjonalny design jest bardzo estetyczny - ciemna obudowa z lśniącą ramką i logiem producenta na wierzchu, porty mają barwę zieloną (w niektórych wersjach błękitną), a z tyłu znajduje się kabel zasilania. Każdy z portów ładowarki Tronsmart Titan obsługuje Qualcomm Quick Charge - wspomnianą technologię szybszego (w porównaniu do standardowych ładowarek) naładowania akumulatora. Mało tego - zaimplementowane rozpoznawanie urządzeń VoltIQ wykrywa podpięte urządzenie i ładuje je zgodnie z jego wymogami technicznymi.

Technologia Quick Charge 2.0 wynaleziona została przez Qualcomm i doskonale spisuje się w przypadku urządzeń, mających procesory tego właśnie producenta. Dzięki niej czas ładowania jest krótszy nawet o 75%! Posiadacze "flagowców" z pewnością znają już to rozwiązanie, które powoli zaczyna rozprzestrzeniać się również na mniej topowe modele. Moc wyjściowa ładowarki to 90 W, dzięki czemu może dostarczyć w tym samym czasie po 18 W do każdego z pięciu portów. Szybkość ładowania będzie więc taka sama niezależnie od tego, ile urządzeń korzysta z ładowarki.

2. Tronsmart U5PTA

Cena: ok. 129 PLN (Amazon)

Tronsmart U5PTA

Tronsmart U5PTA

Tronsmart U5PTA tu super-szybki sposób na naładowanie urządzeń przenośnych. Jest to możliwe dzięki technologii Quick Charge 3.0, która doskonale posłuży zwłaszcza LG G5 i następcom. Quick Charge 3.0 to najnowsza wersja wspomnianego przy poprzednim modelu rozwiązania do szybkiego ładowania, a jak podaje to producent - i potwierdza wiele testów - pozwala na pełne naładowanie urządzenia czterokrotnie szybciej niż w przypadku zwykłej ładowarki. Jest kompatybilna z wersjami 1.0 i 2.0, dzięki czemu można korzystać z ładowarki przy starszych smartfonach i tabletach, obsługujących wcześniejsze wersje tego rozwiązania. Jest tylko jedno "ale" - model ten wyposażono w pięć portów, lecz tylko jeden obsługuje QC 3.0, cztery mają moc 12 W. Moc maksymalna to 52 W, jednak w przeciwieństwie do opisanego powyżej Titana, tu moc ta rozdzielana jest pomiędzy urządzenia wg potrzeb (określanych za pomocą ViltIQ).

Tronsmart U5PTA ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca na biurku. Konkretnie jest to 165 x 156 x 56 mm, co sprawia, że idealnie nadaje się do zabrania w podróż. Czarna "cegiełka" z matowymi wykończeniami wykończona logiem na górnej części jest bardzo estetycznym widokiem. Port obsługujący Tronsmart Quick Charge 3 ma błękitny kolor, pozostałe są czarne.

3. Aukey 10 Port USB Wall Charger with QC 3.0

Cena: ok. 125 PLN, ok. 40 EUR (Amazon)

Aukey 10 Port USB Wall Charger with QC 3.0

Aukey 10 Port USB Wall Charger with QC 3.0

A teraz propozycja głównie dla biur i firm, gdzie zachodzi potrzeba równoczesnego ładowania wielu urządzeń. Zgodnie ze swoją nazwą, Aukey 10 Port USB Wall Charger wyposażony został w dziesięć portów USB, co umożliwi ładowanie tylu właśnie urządzeń równocześnie. Czy liczba portów przekłada się na rozmiary ładowarki? Nie aż tak, jak można by się tego spodziewać - 167 x 79 x 27 mm przy 296 g wagi. Do tego dochodzi aż dwumetrowy kabel, którym zasila się urządzenie z gniazdka. Długość ta gwarantuje wygodę - w przeciętnym pomieszczeniu da się spokojnie położyć ładowarkę na stole, niezależnie od odległości do gniazdka. Co różni ten model od pozostałych - poza ilością portów - to fakt, że musi on leżeć płasko. Ponieważ ładowarka nie będzie używana non-stop, dołączone są do niej specjalne osłonki na nieużywane aktualnie porty USB, dzięki czemu chroni się je przed kurzem oraz brudem.

Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, dwa porty obsługują technologię Quick Charge 3.0. Pozostałe posługują się technologią AiPower. Maksymalna moc tych portów to 12 W, a całej ładowarki - 70 W. Nie ma tu równomiernego rozkładu dostępnej energii, a więc gdy podpiętych jest kilka urządzeń, będą ładować się z różnym tempem.

4. Zendure A-Series 4-Port USB charger

Cena: ok. 150 PLN, ok. 38,5 EUR (Amazon)

Zendure A-Series 4-Port USB

Zendure A-Series 4-Port USB

Ładowarki biurkowe mają za zadanie pozbycie się wielu kabli pojedynczych ładowarek, zmieniając go na tylko jeden - przeważnie mający 150 - 180 cm, co pozwala na swobodne podpięcie do gniazdka w ścianie. Zendure A-Series 4-Port USB charger ma inne rozwiązanie - trzy adaptery - jeden europejski, drugi właściwy dla Wielkiej Brytanii, trzeci - dla USA i Japonii. Przydadzą się one każdemu, kto podróżuje. Adapter podpina się do ładowarki i wsadza bezpośrednio do kontaktu.

Zwracają uwagę kompaktowe rozmiary tego wyposażonego w cztery porty USB urządzenia - mieści się ono w jednej dłoni! Dokładnie wynoszą one 85 x 63 x 32 mm przy wadze 176 g. Wyposażone jest w trzy porty Zen+ oraz jeden Quick Charge 2.0. Porty Zen+ rozpoznają podpięte do ładowania urządzenie i dobierają optymalne natężenie prądu pomiędzy 1 a 2,4 A. Ładowarka może posługiwać się mocą maksymalną 40 W. Obudowę wykonano z ABS+ (40% wytrzymalszy od zwykłego ABS), które gwarantuje bardzo solidną osłonę wrażliwych części wewnątrz. Polecamy zwłaszcza do podróży!

5. SyncWire 4-Port Quick Charger

Cena: ok. 50 - 60 PLN, ok. 15 EUR (Amazon)

SyncWire 4-Port Quick Charger

SyncWire 4-Port Quick Charger

SyncWire 4-Port Quick Charger jest kompaktową ładowarką biurkową, którą wsadza się bezpośrednio do kontaktu. Dzięki temu eliminuje się potrzebę używania kabla zasilania. Jest to jeden z najtańszych modeli, którego obudowa wykonana została z twardego tworzywa sztucznego, a całość waży 191 g. Podobnie jak i przy poprzednim modelu, tak i tutaj ładowarka ma na wyposażeniu trzy adaptery, pozwalające na podpięcie ładowarki do sieci w różnych regionach. Całkowita moc SyncWire 4-Port Quick Charger to 34 W, przy czym dwa porty mają moc 5 W każdy, a dwa pozostałe - po 12 W (zapewnia to szybkie ładowanie bez użycia Quick Charge). Dioda LED ponad logo producenta pozwala na sprawdzenie w każdej chwili, czy ładowarka pracuje. Model ten posiada technologię rozpoznawania urządzeń, dzięki czemu każde otrzymuje dokładnie tyle mocy, ile potrzebuje.

5. CHOEtech 60W 6-port Desktop USB Charger

Cena: ok. 50 - 60 PLN, 29 EUR (Amazon)

CHOEtech 60W 6-port Desktop USB Charger

CHOEtech 60W 6-port Desktop USB Charger

Kolejny model w rankingu to CHOEtech 60W 6-port Desktop USB Charger, którego dwa porty USB korzystają z dobrodziejstw technologii Qualcomm Quick Charge 2.0. Całkowita moc urządzenia wynosi 60 W, a maksymalna dla jednego portu - 12 W. Oznacza to, że pięć urządzeń może równocześnie w pełni wykorzystywać możliwość ładowania, a gdy będzie do niego przypiętych sześć - będą używać po 10 W. CHOEtech ma wymiary wynoszące 71,5 x 29 x 88,4 mm, waży 158 g. Wykonano ją z plastiku z miękkimi, gumowymi wykończeniami i zaokrąglonymi krawędziami. Porty obsługujące QC mają błękitne ząbki. Ładowarka wyposażona jest w kabel zasilania o długości 1,5 m. Praktycznie stawiać ją pionowo, ponieważ zajmuje wówczas mniej miejsca.

6. Lumsing QC 2.0 40W 5-Port USB Desktop Charger

Cena: ok. 65 PLN, ok. 19 EUR (Amazon)

Lumsing QC 2.0 40W 5-Port USB Desktop Charger

Lumsing QC 2.0 40W 5-Port USB Desktop Charger

Ładowarka Lumsing QC 2.0 40W 5-Port USB ma miły dla oka, jasnobłękitny kolor i równie miłą dla portfela cenę. Wykonana została z plastiku, a na bocznej obudowie widnieje złote logo producenta. Kolory nie ominęły również żadnego z pięciu portów USB. Pierwszy ma pomarańczowy ząbek i oznacza zastosowanie w nim technologię Quick Charge 2.0, a cztery mają kolor niebieski i wykorzystują technologię SMART do rozpoznania rodzaju podpiętego urządzenia. Waga ładowarki to 200 g, a wymiary - 9,1 x 5,8 x 2,7 cm. Kabel zasilania ma długość 150 cm.

7. Anker PowerPort+ 5 USB-C

Cena: ok. 150 PLN, ok. 50 EUR (Amazon)

Anker PowerPort+ 5 USB-C

Anker PowerPort+ 5 USB-C

Anker PowerPort+ 5 USB-C nie zalicza się do najtańszych ładowarek, jednak płacąc ma się pewność nabycia naprawdę solidnego modelu, który posłuży przez lata. Jeden portów - znajdujący się na szczycie i wyróżniony błękitną obwódką - obsługuje technologię Power Delivery (przesyłanie do 100 W kablem USB 3.0), cztery pozostałe to porty typu USB-C. We wszystkich zastosowano PowerIQ oraz VoltageBoost, dzięki czemu każde podpięte urządzenie będzie ładowane z optymalną i pełną szybkością. Obsługa USB-C odbywa się przy natężeniu 3 A, dzięki czemu można naładować bez problemu taki sprzęt jak Nexus 5X i Nexus 6P oraz MacBook.

PowerPort+ pozwala na wykorzystywanie w każdym porcie mocy 12 W, a ogólna moc ładowarki to 60 W. Jest ona nieco większa od standardowych, a jej wymiary to 103 x 78 x 28 mm. Ma kształt "cegiełki" o zaokrąglonych krawędziach i w neutralnym, ciemnym kolorze.

8. Aukey 5 Ports USB Charging Station

Cena: ok. 100 PLN, 22 EUR (Amazon)

Aukey 5 Ports USB Charging Station

Aukey 5 Ports USB Charging Station

Pięcioportowa ładowarka USB firmy Aukey doskonale nadaje się do jednoczesnego ładowania kilku urządzeń równocześnie, zwłaszcza, jeśli mają one zaimplementowaną obsługę technologii Quick Charge 2.0. Jej prostokątna obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego, boki są lśniące, a na szczycie matowa. Całkowita moc wynosi 54 W, z czego na cztery standardowe porty przypada 36 W, czyli po 9 W na jeden. Jednak autorska technologia rozpoznawania urządzeń (AIPower) umożliwia dostarczenie optymalnej mocy do ładowanego urządzenia, czyli gdy urządzenie pobiera 5W, pozostałe 4 W będą dostępne dla innych portów.

9. iHarbort 5-Port USB Charger

Cena: ok. 75 PLN, ok. 16 EUR (Amazon)

iHarbort 5-Port USB Charger

iHarbort 5-Port USB Charger

iHarbort 5-Port USB Charger to ostatnia w zestawieniu ładowarka, dzięki której pozbędziemy się zbytecznych kabli z domu. Każdy z pięciu portów może posługiwać się standardowo mocą 8 W, jeśli jednak podpina się tylko jedno-dwa urządzenia, niewykorzystana moc może być przekierowana do nich i podczas ładowania używane nawet 12 W. Podobnie jak i inne opisywane w tym zestawieniu ładowarki, również i ta posiada system inteligentnego rozpoznawania podpiętego urządzeń, co pozwala na optymalne dopasowanie mocy do potrzeb. Całkowita moc ładowarki iHarbort to 40 W. Jest ona niewielkich rozmiarów - 98 x 60 x 26 mm, waży 169 g. Ma elegancki, czarny design, a na górnej części jasne logo producenta.


Zobacz również
Słuchawki do biegania - jak wybrać sportowe słuchawki?
Co to jest ransomware? Jak chronić PC przed Petya?