Ranking najlepszych ultrabooków

Ultrabooki to kolejny stworzony przez Intela segment komputerów przenośnych. Prezentujemy ranking najlepszych. Sprawdziliśmy możliwości ultrabooków, ich wydajność oraz czas pracy na baterii.

Ultrabooki mają być kwintesencją smaku i stylu. Zamknięte w ultracienkich obudowach zachycają małymi gabarytami, ale również wysoką wydajnością i długim czasem pracy na baterii.

Ultrabook charakteryzuje się cienką obudową, która w najgrubszym miejscu nie powinna przekraczać 2 cm. Drugi istotny aspekt konstrukcji to waga, która nie powinna przekraczać 1,4 kg (do tej pory była to cecha netbooków, które w konfiguracji z 10-calowym ekranem ważyły przeciętnie 1,2 kg). Kolejną zaletą jest wysoka wydajność, za którą początkowo odpowiedzialne są procesory Sandy Bridge drugiej generacji, a w przyszłości będą to najnowsze jednostki Intela oparte na architekturze Ivy Bridge. Wreszcie - czas pracy na baterii wynoszący minimum 5 godzin. Wszystko za około 1000 dol.

Już dawno nie mieliśmy w rękach tak dopracowanych produktów, dlatego wszystkich zapraszamy do obejrzenia testu najnowszych ultrabooków. W raz z pojawianiem się nowych modeli znajdą się one w poniższym zestawieniu.


Zobacz również
Przetestuj szybkość swojego łącza w komputerze i smartfonie
Prawidłowa konfiguracja BIOS - jak to zrobić?